Lakiery hybrydowe – jak zdejmować? Bez szkody dla rąk i paznokci!

Lakier hybrydowy zrewolucjonizował rynek kosmetyczny. W końcu mamy sposób na pomalowane paznokcie, które trzymają się 2 tygodnie, nie odpryskują i nie trzeba czekać godzinami aż będą schły! W końcu jednak nadchodzi moment kiedy odrost jest tak duży, że trzeba zdjąć ten piękny manicure… Nie musisz umawiać się specjalnie na zdjęcie paznokci do salonu kosmetycznego – z powodzeniem możesz zrobić to w domu! Przeczytaj nasz poradnik aby dowiedzieć się jak ściągnąć hybrydę. Tylko pamiętaj – nigdy, przenigdy nie zrywaj hybrydy z płytki paznokcia!

Spiłuj top z paznokci

To najżmudniejsza część zdejmowania manicure hybrydowego. Weź pilniczek o gradacji 180 i delikatnie spiłuj top z paznokci. Top hybrydowy bardzo ciężko rozpuszcza się w acetonie dlatego zrób to dokładnie żeby oszczędzić paznokciom długiego moczenia w acetonie.

Zabezpiecz swoją skórę

Jest to kluczowy etap całego procesu, jeśli chcesz uniknąć wysuszonej skóry. Weź tłusty krem lub oliwkę do skórek i dokładnie wysmaruj nią opuszki palców

Przygotuj się

Teraz musisz bardzo starannie przygotować trzy narzędzia, których będziesz używać do zdejmowania lakieru hybrydowego. Potrzebujesz:

  • Waciki bawełniane – najlepiej sprawdzą się kuleczki z waty, gdyż są sprężyste i dobrze dopasują się do paznokcia i lepiej wsiąknie w nie aceton.
  • Wytnij 10 kawałków folii aluminiowej, które można będzie owinąć wokół palców.
  • Naszykuj buteleczkę z acetonem.

Zabierz się do pracy

Pora przejść do czynów. Postępuj według instrukcji:

  • Nasącz acetonem naszykowane wcześniej waciki i przyłóż je do paznokcia.
  • Owiń palce folią aluminiową by zabezpieczyć wacik.
  • Odczekaj około 15 minut.
  • Zdejmij folię aluminiową i sprawdź czy lakier zaczął odchodzić.
  • Jeśli tak zeskrob patyczkiem resztkę lakieru – tylko bądź delikatna, jeśli lakier ciężko schodzi włóż palec z powrotem do acetonu.
  • Bloczkiem polerskim wyrównaj płytkę paznokcia.

Nawilż ręce

Dokładnie umyj dłonie w mydle by pozbyć się z nich resztek acetonu. Następnie nawilż skórki oliwką.

Uwaga: jeśli masz zamiar nakładać ponownie lakier hybrydowy to nigdy nie nakładaj oliwki bezpośrednio przed nałożeniem nowej stylizacji. Ten krok wykonaj dopiero na koniec.